My Diet Clinic - dietetyk w Krakowie i Tarnowie

Współpraca krok po kroku

W celu umówienia się na konsultację online skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy, napisz na: kontakt@mydietclinic.pl lub zadzwoń na numer: +48 514217034. Daj znać jaką usługą jesteś zainteresowany (pojedyncza konsultacja/pakiet).

Otrzymasz ode mnie wiadomość zwrotną najszybciej jak to możliwe. Zaproponuję Ci termin konsultacji oraz prześlę niezbędne dokumenty oraz dane do przelewu.

Przed konsultacją dokonaj wpłaty na podany rachunek, wypełnij ankietę medyczno-żywieniową i dzienniczek żywieniowy oraz opcjonalnie wykonaj zalecane badania.

Uzupełnione dokumenty wraz z wynikami badań prześlij do mnie na maila: kontakt@mydietclinic.pl (najpóźniej do 2 dni roboczych przed konsultacją).

Czas na konsultację, w trakcie której przyjrzymy się bliżej Twojemu problemowi, omówimy cele i sposób ich realizacji. Ustalimy formę współpracy oraz termin konsultacji kontrolnej.

Najpóźniej do 10 dni roboczych (prawdopodobnie dużo wcześniej!) otrzymasz ode mnie program dietoterapii wraz z zaleceniami żywieniowymi, sugerowaną suplementacją oraz narzędziami do monitorowania postępów (mailowo).

Jak przygotować się do analizy składu ciała?

Aby wyniki pomiaru były jak najbardziej dokładne należy:

 • mieć gołe stopy (nie zaleca się ubierania rajstop na wizytę)
 • nie uprawiać aktywności fizycznej przed pomiarem
 • być na czczo lub min. 2-3 godziny po posiłku
 • wypróżnić się przed badaniem

Przeciwskazania do wykonania analizy składu ciała

Bezwzględny zakaz wykonania badania metodą bioelektrycznej impedancji dotyczy osób:

 

 • posiadających rozrusznik serca,
 • posiadających urządzenie elektryczne typu „Ability” w jamie brzusznej
 • cierpiących na epilepsję

Nie zaleca się przeprowadzania analizy u kobiet w ciąży.

Jakie badania należy wykonać przed konsultacją?

Indywidualny program dietoterapii jest układany między innymi na podstawie Twojego stanu zdrowia, tj. obecnych chorób, objawów oraz wyników badań. W związku z tym dobrze, jeśli wykonasz poniższe badania i dostarczysz je dietetykowi przed konsultacją (mailowo).

Badania podstawowe

 

 • morfologia
 • glukoza
 • lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)
 • próby wątrobowe (ALT, ASP, GGTP)
 • TSH
 • sód, potas
 • podstawowe badanie moczu

Wymienione badania możesz zrobić bezpłatnie, jeśli otrzymasz skierowanie od lekarza na ich wykonanie.

Dodatkowo zaleca się wykonanie badań:

 

 • ft3, ft4, anty-TPO, anty-TG
 • poziom insuliny na czczo

Jeśli posiadasz wyniki innych badań, możesz je również przekazać do wglądu. Na pierwszej konsultacji dietetyk może zasugerować dalszą diagnostykę.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę się umówić na konsultację?

Możesz umówić się na konsultację poprzez formularz kontaktowy – jest to najszybsza forma. Możesz również napisać do mnie maila na kontakt@mydietclinic.pl lub skontaktować się telefonicznie +48 514217034. Jeśli nie uda Ci się dodzwonić, wyślij wiadomość SMS z prośbą o kontakt lub napisz do mnie mailowo. Pracując nie zawsze mam możliwość odebrania połączenia.

Czy istnieje możliwość płatności kartą?

Jest to uzależnione od miejsca, w którym odbędzie się konsultacja. Jeśli planujesz dokonać płatności kartką, przed konsultacją zapytaj czy jest taka możliwość.

Czy z konsultacji online wyniosę mniej niż będąc na konsultacji w gabinecie?

Nie! Konsultacja online jest równie wartościowa jak wizyta w gabinecie. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku konsultacji online nie dokonujemy analizy składu ciała. Współpracując online korzystamy z innych metod i narzędzi do kontroli Twoich efektów.

Jaki jest czas oczekiwania na konsultację?

Czas oczekiwania jest uzależniony od miejsca konsultacji (Kraków, Tarnów, online). Średni czas oczekiwania na konsultację to 1-2 tygodnie. Jeśli zależy Ci na czasie, napisz do mnie, a ja dam Ci znać o najbliższym wolnym terminie.

Czy po umówieniu się na konsultację mogę skorzystać z pakietu?

Tak. Jeśli w trakcie konsultacji ustalimy, że pakiet będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, możesz zdecydować się na tę formę współpracy. Cena konsultacji będzie wówczas ceną z pakietu.

Czy mogę się umówić na samą konsultację bez kupowania diety?

Jak najbardziej jest to możliwe. Już sama konsultacja rozwieje wiele Twoich wątpliwości i pomoże Ci wdrożyć zmiany w żywieniu oraz stylu życia. Na konsultacji dam Ci wskazówki, co możesz zrobić, aby poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie. Ponadto po wizycie otrzymasz ode mnie mailowo zalecenia żywieniowe, proponowaną modyfikację dzienniczka żywieniowego oraz sugerowaną suplementację.

Jaki jest czas oczekiwania na dietę?

Czas oczekiwania na jadłospis wraz z zaleceniami żywieniowymi i pozostałymi niezbędnymi plikami wynosi 10 dni roboczych, jednak prawdopodobnie otrzymasz je wcześniej.

Jak długo mogę stosować jadłospis?

Zarówno 7, jak i 14-dniowy jadłospis z powodzeniem możesz stosować przez miesiąc lub dłużej. W określonych przypadkach dietetyk może zasugerować konieczność wcześniejszego wprowadzenia zmian w jadłospisie.

Lepiej wybrać 7-dniowy czy 14-dniowy jadłospis?

Jeśli wolisz urozmaiconą dietę, lepiej, jeśli wybierzesz jadłospis na 14 dni. W przypadku gdy nie przeszkadza Ci częste powtarzanie się posiłków, jadłospis 7-dniowy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Czy po otrzymaniu jadłospisu mogę wymienić posiłki, które mi nie odpowiadają?

Jadłospis układany jest na podstawie Twoich preferencji żywieniowych zawartych w wypełnionej przez Ciebie ankiecie. Po otrzymaniu programu żywieniowego możesz wymienić dowolne 2 posiłki, które Ci nie odpowiadają.

Czy mogę zmienić termin umówionej wcześniej konsultacji?

Do 24 godzin przed konsultacją możesz odwołać wizytę/zmienić jej termin. Jeśli nie pojawisz się na konsultacji, wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

Czy współpraca dietetyczna wiąże się z kupowaniem suplementów?

Po konsultacji otrzymasz ode mnie proponowaną suplementację. Będzie ona zawierała listę proponowanych suplementów, jednak kupowanie ich nie jest koniecznością. Zasugeruję Ci, jaki suplement naprawdę warto wprowadzić, aby poprawić stan zdrowia.

Czy w trakcie stosowania diety mogę się kontaktować ze swoim dietetykiem?

W trakcie współpracy pozostajemy w kontakcie. Oprócz konsultacji kontrolnej, której termin ustalamy indywidualnie, kontaktujemy się mailowo co 2 tygodnie. Jeśli natomiast pojawią się dodatkowo jakieś niejasności, będziesz chciał/a pilnie o coś zapytać, poradzić się, jestem do Twojej dyspozycji.

Jak wygląda przedłużenie współpracy?

To zależy od Twojego poziomu wiedzy żywieniowej, tego jak sobie radzisz z samodzielnym komponowaniem posiłków i jak wygląda Twój stan zdrowia. Być może nie będziesz potrzebować kolejnego jadłospisu i wystarczą Ci jedynie wskazówki, jakie dodatkowe zmiany w żywieniu należy wprowadzić.

Czy istnieje możliwość otrzymania zniżki?

W MY DIET CLINIC co jakiś czas pojawiają się promocje. W związku z tym warto zapisać się do newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.  Dzięki temu jako pierwszy_a dowiesz się o atrakcyjnych ofertach. Ponadto wybór pakietu, zamiast pojedynczych usług jest korzystniejszą opcją pod względem finansowym.